Randomizowany proces wprowadzania alergenów do niemowląt karmionych piersią

Wiek, w którym alergiczne pokarmy powinny być wprowadzane do diety niemowląt karmionych piersią, jest niepewny. Oceniliśmy, czy wczesne wprowadzenie alergenów w diecie niemowląt karmionych piersią ochroni przed rozwojem alergii pokarmowej. Metody
Z ogólnej populacji zwerbowaliśmy 1303 wyłącznie karmione piersią niemowlęta w wieku 3 miesięcy i losowo przydzielono je do wczesnego wprowadzenia sześciu alergogennych pokarmów (orzechowe, gotowane jajka, krowie mleko, sezam, sieja i pszenica; grupa wprowadzająca) lub do obecnej praktyki zalecanej w Zjednoczonym Królestwie wyłącznego karmienia piersią do około 6 miesiąca życia (grupa wprowadzająca standard). Pierwszorzędnym rezultatem była alergia pokarmowa na jedną lub więcej z sześciu pokarmów między rokiem a 3 rokiem życia.
Wyniki
W analizie zamiar-do-leczenia, alergia pokarmowa na jedną lub więcej z sześciu żywności interwencyjnej opracowanych u 7,1% uczestników standardowej grupy wstępnej (42 z 595 uczestników) i 5,6% z tych we wczesnym wprowadzeniu grupa (32 z 567) (P = 0,32). W analizie per-protokół częstość występowania alergii pokarmowej była istotnie niższa we wczesnej fazie wstępnej niż w grupie standardowej (2,4% w porównaniu z 7,3%, p = 0,01), podobnie jak częstość występowania alergii na orzeszki ziemne ( 0% wobec 2,5%, P = 0,003) i alergia na jajka (1,4% vs. 5,5%, P = 0,009); nie było znaczących efektów w odniesieniu do mleka, sezamu, ryb lub pszenicy. Spożycie 2 g tygodniowo białka orzechowego lub białko jaja było związane ze znacznie niższą częstością występowania tych alergii niż mniejsze spożycie. Wczesne wprowadzenie wszystkich sześciu pokarmów nie było łatwe, ale było bezpieczne.
Wnioski
Badanie nie wykazało skuteczności wczesnego wprowadzenia alergizujących pokarmów w analizie zamiaru leczenia. Dalsza analiza podniosła kwestię, czy zapobieganie alergii pokarmowej poprzez wczesne wprowadzenie wielu alergogennych pokarmów było zależne od dawki. (Finansowane przez Food Standards Agency i inne; EAT Current Controlled Trials number, ISRCTN14254740.)
Wprowadzenie
SZYBKIE PODEJŚCIE
Badanie EAT
01:51
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią niemowląt przez pierwsze 6 miesięcy życia.1 Dwie narodowe wytyczne, które wcześniej zalecały opóźnione wprowadzenie alergizujących pokarmów, zostały wycofane (patrz sekcja Wprowadzenie w Dodatkowym dodatku, dostępna w pełni tekst tego artykułu na). W badaniu karmienia niemowląt w Wielkiej Brytanii z 2010 r. 45% matek w wieku od 8 do 10 miesięcy poinformowało, że unikają podawania swojemu dziecku określonego pokarmu: 48% uniknęło orzechów, 14% jaj, 10% przetworów mlecznych i 6% ryb.2 Obawa przed alergią była najczęstszą przyczyną unikania pokarmów, a następnie przekonanie, że dziecko było za małe.
Badania obserwacyjne sugerują, że wczesne wprowadzenie orzeszków ziemnych, 3 jaj, 4 lub krowiego mleka5 może zapobiec rozwojowi alergii na te pokarmy. Randomizowane, kontrolowane badanie Early Early about Peanut Allergy (LEAP) wykazało, że wczesne spożywanie orzeszków ziemnych u niemowląt wysokiego ryzyka z ciężkim wypryskiem, alergią na jajka lub obiema z nich zmniejszyło rozwój alergii na orzeszki ziemne o 80% w wieku 5 lat.6 Badanie trwałości doustnej tolerancji na orzechowe (LEAP-On) wykazało, że u tych niemowląt utrzymuje się brak reaktywności.7 Jednakże badanie LEAP nie badało skuteczności wprowadzenia innych alergennych pokarmów ani nie badało, czy takie podejście może zapobiec alergii na orzeszki ziemne u dzieci w populacji ogólnej
[hasła pokrewne: sponti białystok, betatronic, olmet tarnowskie góry ]

Powiązane tematy z artykułem: betatronic olmet tarnowskie góry sponti białystok